Moje první celoilustrovaná kniha: Born to be an Entrepreneur

Dobré knihy o podnikání mám ráda, často se z nich dozvídám užitečné věci, které by mi jinak trvaly roky, než bych si na ně metodou pokus-omyl přišla sama. Takže když mi přišla poptávka od Kristýny Zapletal na ilustrace do druhého vydání její knihy Born to be an Entrepreneur, byla jsem dost nadšená.

Není to totiž úplně klasická podnikatelská příručka. Je to kniha pro podnikatele (případně pro budoucí podnikatele), které vpřed neženou jen finanční cíle, ale taky by současně rádi dělali svět o něco lepším místem a sebe spokojenějším, vyrovnanějším a šťastnějším člověkem… jen k tomu potřebují trochu povzbudit a ukázat cestu.

V knize najdete 25 ilustrací, barevných i černobílých.

Než jsem se pustila do práce, knihu jsem si pozorně pročetla a zapisovala si nápady na ilustrace. Ty jsme potom spolu s autorkou knihy zredukovali na 25 nejlepších a já se dala do práce. Navrhla jsem barevnou paletu i styly ilustrací, které se budou objevovat v celé knize a začala jsem kreslit. 

Uvnitř knihy se objevují 3 typy ilustrací:

  • černobílé kresby,
  • celostránkové barevné ilustrace,
  • celostránkové malované citáty.

Co se týká samotných motivů, tak jsou velmi různorodé a většinou jsou plné metafor. V této knize až na pár výjimek totiž nešlo o to namalovat konkrétní scenérii nebo postavy, ale o to namalovat samotné myšlenky, kterým se hledá konkrétní podoba přece jen jinak. A právě tahle část, kdy jsem jednotlivým myšlenkám vymýšlela jejich přenesenou fyzickou podobu mě na tom všem bavila snad nejvíc!

Kniha je v anglickém jazyce a zakoupit ji můžete jako tištěnou knihu nebo jako e-book.

Podobné příspěvky