Jak vznikala obálka knihy Co se stane na Twitteru

Ve spolupráci s nakladatelství CooBoo (nakladatelský dům Albatros Media) jsem vytvořila ilustrovanou obálku pro young adult román Co se stane na Twitteru… od Emmy Lordové. Jedná se o oddechovku pro mladé čtenáře, pohodovou, veselou, vztahovou… takže to bylo cílem ukázat i na obálce.

Na vyžádání redakce jsem sáhla po výrazných pastelových barvách, což u mě nebývá zas tak zvykem, ale byla to pro jednou zas příjemná změna. Zvolila jsem růžovou a žlutou v kombinaci s chladnější modrou, která se pohybuje od téměř šedých tónů (v pozadí na budovách a oblečení) až po výraznou (na ptáčcích).

Na této zakázce jsem dělala komplet celou obálku — ilustraci, lettering, grafické zpracování i přípravu tiskových dat.

První na řadě je lettering a skica

Už od začátku práce na této obálce jsem věděla, že chci zvolit výrazný lettering (tzn. ručně malované písmo) a vyhrát si s ním. V případě této obálky je pro mě stejně důležitý (a možná i důležitější) než samotná skica. Zajímavý lettering sluší všem knihám, ale v kategorii young adult to podle mě platí dvojnásob. Následně jsem vymýšlela ilustraci, skicovala jsem si, jaké jsou možnosti, a vybrala jsem barevnou paletu a rozvrhla její rozmístění.

Cesta od skic po finále

Z hrubé skici jsem nejdřív vytvořila skicu detailní a následně se dala do malování. Jako hlavní motiv jsem zvolila dvě postavy, mezi kterými to na pohled “jiskří”. Drží v rukou telefony a kolem poletují modří ptáčkové odkazující na Twitter. Na pozadí za nimi se rýsuje velkoměsto a nebe.

Po schválení obálky s redakcí bylo dalším krokem připravit i zbývající části obálky. Připravit pozadí a ilustrace ke hřbetu, zadní straně a k chlopním a do toho všeho vložit texty, loga a další prvky. A v neposlední řadě to pak celé vyexportovat a připravit tisková data pro tiskárnu.

Podobné příspěvky