Kdo jsem, když zrovna nepracuju

Článek pro ty z vás, které by třeba zajímalo, co taková ilustrátorka dělá, když zrovna nedrží v ruce tužku od iPadu. A budu jen ráda, když mi napíšete, kdo jste mimo vaší práci nebo studium zase vy!

V původní verzi webu jsem tenhle text měla jako součást stránky O mně, ale tu jsem teď zestručnila a text přesouvám sem do blogu.

Takže… kdo že to jsem?

1. Tak trochu dobrodruh

Baví mě chodit s krosnou na zádech po horách a nocovat kde to jen jde, projíždět v přestavěné dodávce Evropu, zkoušet štěstí na volné noze, adoptovat pejska z útulku… Tahle moje malá velká dobrodružství mě dělají šťastnou.

2. Knihomolka

Vyrůstala jsem na vesnici, kde během propršených dní a šedivých zimních dní nebylo moc co dělat, a tak jsem si čas kromě kreslení krátila i čtením. Moje láska k literatuře byla tak velká, že jsem ji později několik let studovala na FF UK, psala jsem blog o knihách a pracovala v knihkupectví. Nakonec jsem se ale vydala jinou cestou a čtu teď zase jen pro radost. Ráda čtu klasiku, obzvlášť tu z 19. století, jsem celoživotní milovnice Harryho Pottera, a sem tam si přečtu nějakou současnou tvorbu nejrůznějších žánrů.

3. Milovnice přírody

Ze všeho nejšťastnější jsem někde venku. Lesy, louky, zahrady, hory, moře, útesy, západy slunce, slunce, mlha, mraky… Příroda je pro mě ta největší a nejdokonalejší inspirace. 🙂

4. Tvůrčí duše

Baví mě něco tvořit, ať už v jakémkoli směru. Malovat. Ale taky fotit, psát, přesouvat nábytek po bytě, přerovnávat poličky, rekonstruovat zahradu, pěstovat květiny, plánovat, vymýšlet… Z ničeho vytvářet něco a zkoušet dělat věci jinak.

5. Manželka, kamarádka, dcera, ségra, vnučka, teta a psí máma

Nejradši mám kolem sebe chytré lidi se smyslem pro humor. A mám na spoustu takových díkybohu hned od narození dost velké štěstí! Odjakživa jsem také měla kolem sebe nějakého toho psího parťáka a teď to není jinak. 

6. Tak trochu… šprt

Je to tak, přiznávám to veřejně. 🙂 Baví mě se učit, rozšiřovat si obzory a chápat tak víc svět, lidi i sebe samotnou. Většinu věcí, co umím, včetně malování a grafiky, jsem se naučila sama. Z knih, z internetu, z videí a návodů, z online kurzů, z podcastů a odborných blogů. Nutno ale říct, že umění, ilustrace a design ani zdaleka nejsou to jediné, co čtu. Je to se mnou o dost horší. :)) Hrozně mě baví psychologie, filozofie, antropologie, historie, biologie, vesmír, architektura, technologie, zajímavé životopisy… a miluju žít v téhle době, protože veškerý tenhle “brain food” máme na dosah ruky.

Co na to říkáte? Budu moc ráda, jestli se objeví někdo, kdo má něco z toho stejně. 🙂

Podobné příspěvky