Home blog Mé první knižní obálky

Mé první knižní obálky

written by Brabikate Září 20, 2018

Léto 2018 jsem si užila dosyta. Přežila jsem tropické vedro v našem bytě, byla jsem chvíli u moře i na horách, chvíli v Praze i u našich na venkově, trávila jsem čas s přáteli a s přítelem… a vyšly tři knížky, ke kterým jsem vytvořila obálku!

 

Pád do tmy, Manželské okovy, (Ne)uvěřitelný kluk

 

Knížky jsou pocta

Ilustrování knížek považuji za tu snad úplně nejhezčí práci, co může být. Už odmala jsem ilustrace v knížkách a na obálkách zbožňovala, přemýšlela jsem o tom, jak asi vznikají a… samozřejmě jsem si představovala, jak by bylo skvělé něco takového jednou dělat. Takže si nejspíš umíte představit, že když se mi počátkem léta v e-mailové schránce objevila nabídka na ilustrování obálky knihy Pád do tmy a brzy po ní i na obálky knih (Ne)obyčejný kluk a Manželské okovy, měla jsem velkou radost.

V červnu jsem na všech třech obálkách začala pracovat, v červenci jsem je odeslala a během srpna knížky dorazily do knihkupectví. Vyšly všechny v jeden den a já se na ně samozřejmě hned šla podívat.

Videa na YouTube, plakáty v metru i článek na iDnes

Jenže tím to nekončilo, vydavatelství Euromedia Group se rozhodlo knížku Pád do tmy více propagovat, a tak jste obálku mohli vídat na plakátech téměř v celém pražském metru, v reklamách v tisku a vůbec všude možně. Zúčastnila jsem se křtu knihy, seznámila se s autorkou Klárou Janečkovou a  všechno kolem byl jeden zážitek za druhým.  Natáčeli jsme videorozhovor s Radkem Blažkem pro Knižní klub, další na youtube booktuberky Doroty Noon a v neposlední řadě musím zmínit i velkou reportáž o mojí práci na iDnes.cz. Byl to poslední dobou docela kolotoč, ale jsem za něj ráda. :)

Moc díky nakladatelstvím Ikar a Pikola za tuhle příležitost!

Další knižní obálka bude na světě už teď v září, brzy vám ji ukážu. :)

Mohlo by vás zaujmout