Home blog Hory jsou láska

Hory jsou láska

written by Brabikate Září 8, 2017

Ještě před pár lety by pro mě byl tenhle způsob trávení dovolené hodně mimo moje chápání. Tehdy mě lákala hlavně velká města, hotýlky a restaurace, kavárny nebo pláže. Hezké šatičky a opalování v plavkách. Ale plahočit se po horách s ukrutně těžkou krosnou? Spát ve stanu někde v divočině a bez sprchy? Ve „funkčním“ a „outdoorovém“ (rozuměj ošklivém) oblečení? Ne, díky, proč se takhle trestat? 

A pak přijde střih do současnosti, kdy si zrovna balím už na svou čtvrtou cestu do hor za tenhle rok. Mám svou vlastní krosnu, bundu s membránou i pohorky. A miluju to.

Because in the end, you won’t remember the time you spent working in the office or mowing your lawn.

Climb that goddamn mountain.

~ Jack Kerouac

Na jednodenní túry s batůžkem třeba po Tatrách nebo Krkonoších jsem asi jako většina z vás chodila už jako malá kdysi dávno s rodiči. Ale vícedenní trek s krosnou na zádech je úplně jiná třída a já si ho poprvé zkusila až teď začátkem léta v Jizerkách. O pár týdnů později, na přelomu června a července, jsme pak s přítelem strávili deset dní na Orlí stezce v Tyrolsku. Naše první dovolená. Vůbec jsem netušila, jestli to zvládnu, ale nakonec to byla nádhera a ty Alpy jako kdyby byly jenom naše. V srpnu jsme pak s kamarády vyrazili na víkend do Vysokých Taur a právě teď si balím na další trip kolem Königsee v Německu.

A když už jsem si hory i tyhle dobrodružené cesty tak zamilovala, mám chuť si to nenechávat jen pro sebe. Sem tam vám tady proto budu vyprávět historky, co se nám přihodily, sepíšu, co mě na tom všem tak baví (a proč to bude bavit i vás), a když budete mít zájem, dám dohromady i nějaké ty tipy a rady, které se případně můžou někomu hodit do začátku. Protože hory jsou láska. A já vás tím chci taky nakazit. Aspoň trošičku. :)

 

Co vy a hory?

 

 

Mohlo by vás zaujmout